Chapter

ČO JE VLASTNE H.O.G.?

HOG alebo H.O.G. alebo Harley Owners Group znamená v preklade Klub majiteľov motocyklov Harley-Davidson.

historia-harley-owners-img

História Harley Owners

Group Klub vznikol v roku 1983 vďaka spoločnosti Harley-Davidson Motor Co. Továreň tiež vytvorila stanovy a pravidla, ktoré platia pre členov v tomto celosvetovom klube. V prvom roku mal HOG 33 tisíc členov. V roku 1985 mal už 60 tisíc členov a behom roku vzniklo 49 nových Chapterov. Niet divu, že pri desiatom výročí HOG v roku 1993 bolo už 805 Chapterov a viac než 233 tisíc členov. V súčasnosti HOG združuje viac ako milión členov po celom svete. Členom sa môže stať každý kto vlastní motocykel Harley-Davidson. Každý , kto si u autorizovaného dealera zakúpi nový motocykel, stáva sa automaticky na dobu jedného roka plnoprávnym členom. Po roku dostáva každý člen možnosť svoje členstvo predĺžiť a to buď o rok, alebo si predplatiť doživotné členstvo tzv. LIFE MEMBERSHIP.

PODSTATA A NÁPLŇ KLUBU

Hlavnou podstatou tohto klubu je zvyšovať nadšenie a radosť z jazdy na motocykloch Harley-Davidson. Pretože aj keď pre všetku modernizáciu nie je ešte možné prejsť na motocykli z jedného konca sveta na druhý po svojej osi – fungujú za prispenia lokálneho dealera miestne združenia, ktoré sa nazývajú Chaptery. Tie sú tu preto aby členovia HOG nemuseli jazdiť na zrazy až do Milwaukee, kde v roku 1903 táto legendárna značka uvidela svetlo sveta.Takto si v mieste svojho Chaptera usporiadúvajú výlety a keď sa chcú družiť, vyrazia si spolu do cudziny. Medzi sebou sa členovia HOGu poznajú podľa nášiviek na chrbátoch a podľa domovenky. Na Slovensku sú v súčastnosti tri chaptre - Bratislava, Prešov, Banská Bystrica.

podstata-a-napln-klubu-img
banska-bystrica-chapter-slovakia-img

BANSKÁ BYSTRICA CHAPTER SLOVAKIA

Tento klub majiteľov motocyklov Harley - Davidson vznikol v roku 2016 a v súčastnosti má už viac ako 30 členov. Náplňou člena Chapteru je jazdenie so svojimi kamarátmi, navštevovanie rôznych akcií a šírenie dobrého mena klubu.